POMÓŻMY RADKOWI

Zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację małego Radka. Radek urodził się 2 kwietnia 2006 r., syn ma uszkodzony mózg, czterokończynowe napięcie mięśniowe, Zespół Westa ( rodzaj epilepsji opornej na leczenie) i refluks żołądka.

Kiedy się urodził był zdrowym pięknym dzieckiem. Nic nie wskazywało na to, że Radek jest chory. Po trzech tygodniach zrobił się bardziej marudny, był bardzo wyczulony na dotyk, budził się w nocy z płaczem, nie chciał zejść z rąk, kulił się jakby bolał go brzuszek. Początkowo leczono go na dziecięcą kolkę, dopiero wizyta u neurologa i specjalistyczne badania na oddziale szpitalnym wykazały uszkodzenie mózgu i pozostałe schorzenia. Stan zdrowia Radka zależy tylko i wyłącznie od sumiennej rehabilitacji.

Obecnie korzysta z porady neurologa, okulisty, pediatry, laryngologa, fizjoterapeuty, ortopedy, masażysty i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubinie. Radek objęty jest nauczaniem szkolnym w ramach, którego uczęszcza na zajęcia rewalidacyjno- wychowawcze. Częste (kilka razy w tygodniu) wizyty u poszczególnych specjalistów i rehabilitantów wiążą się z wysokimi kosztami dojazdów. Codzienne zajęcia rehabilitacyjne i niektóre wizyty u specjalistów wiążą się z  bardzo dużym obciążeniami finansowymi i niejednokrotnie z koniecznością rezygnacji z niektórych form rehabilitacji, co hamuje rozwój młodego człowieka. Korzystne dla Radka są turnusy rehabilitacyjne, jednak są one bardzo kosztowne. Kilkakrotnie udało się nam skorzystać z takiego turnusu dzięki dofinansowaniu z 1% podatku. Niestety z roku na rok to dofinansowanie jest coraz mniejsze.

Będę bardzo wdzięczny, jeżeli uznają Państwo, że Radek zasługuje na Waszą pomoc.

KRS: 000 00 37 904
z dopiskiem: Radek Szuty 4579